Мінераловатний субстрат

CULTILENE: ГІДРОПОННІ МАТИ ТЕПЕР ДОСТУПНІ І В УКРАЇНІ

1Cultilene – один з провідних у світі виробників матів з мінеральної вати для вирощування овочів і квітів гідропонним методом розширив асортимент своєї продукції.  З цього року він доступний в Україні. Унікальна технологія хаотичного розподілу волокон перевірена та поліпшена, в результаті – розширився асортимент, що дозволяє вирішувати максимум завдань, що стоять перед тепличними комбінатами. Мати доповнює успішна серія кубиків і пробок.

Технологія хаотичного розподілу волокон дозволила Cultilene спроектувати мати з широким діапазоном вмісту в них води, що особливо важливо для різних кліматичних зон.

Асортимент представлений наступними видами матів:

MaXXima: максимальна водна буферність, мати дають можливість контролювати вегетативний і генеративний баланс.

Властивості:

• найбільш рівномірний розподіл води і ЄС

• висока !!! можливість контролювати вміст води для регулювання вегетативного і генеративного ефекту

• відмінно підходить для вирощування при штучному освітленні на матах висотою         від 100 мм

• дає ідеальну можливість виробнику регулювати вміст води протягом літніх місяців

• змішана структура волокон, ідеальне поширення коренів

• більш широкий “корисний” конус в субстраті

• краще повторне насичення

• мінімальний ризик пересушування мату

EXXellent: універсальні мати, підходять для використання на підвісних жолобах або підлозі.2

Властивості:

• відмінний розподіл води і ЄС

• висока можливість контролювати вміст води в поєднанні з контролем ЄС

• швидке і точне визначення вмісту води

• професійний мат, підходить для укладання на підлозі і жолобах

OptimaXX: раніше відомі як “X-Fibre”, вже стали популярними матами, придатними для всіх систем вирощування.

Властивості:

• швидка чутливість до наповнення водою, хороший контроль за рівнем ЄС

• велика можливість реагувати на зміни умов росту

• найбільш рівномірний розподіл води і ЄС

• раніше використовувався під назвою X-fibre

• змішана структура волокон

ReaXXion: найбільш реактивні мати в умовах мінливості умов вирощування.

Властивості:

• швидкість реакції на зміни умов росту

• ідеально підходить для використання на системі жолобів

• найкращий вибір для виробників, що використовують датчики жорсткого контролю за вмістом води та ЄС

• для виробників, зацікавлених у генеративних матах для зимового використання або використання при низькій освітленості.

Про новий асортименті та продукції дуже докладно розповідає Іван Кастілс -провідний фахівець з агрономії в Cultilene.

Чому Cultilene замінив зелений колір в логотипі на синій?3

Ми змінили свій підхід до продукції. Ми “сині”, тому що тема води і буферності матів для нас останнім часом була основною. Ми вийшли на ринок з абсолютно новим ассортиментом- групою продукції.

Що таке група?

Мінеральна вата- це система волокон з базальту. Традиційно існує три типи розподілу волокон в матах: горизонтальний, вертикальний і мати з двох шарів волокон різної щільності. Cultilene пропонує комбінацію всіх цих типів матів в унікальній хаотичною (X-fibre) технології.

Які їх переваги?

У зв’язку з хаотичним розташуванням волокон корені проникають в мат рівномірно, тому краще використовується його обсяг. Ці умови найбільш близькі до природних. При вимірах в мате вологості та рівня ЄС, можна ясно побачити, наскільки добре вони вирівняні по горизонталі і вертикалі в мате.

4Повний спектр матів, що це означає?

Асортимент представлений чотирма продуктами: MaXXima, EXXellent, OptimaXX і ReaXXion. Вони відрізняються здатністю підтримувати водний баланс.

MaXXima, як випливає з назви, є матом з найбільшою буферністю?

Так, і краще вирівнює розподіл води та ЄС. Він найбільш підходить для тих виробників, які мають просту систему зрошення, добре працює на нерівній поверхні. Підходить для сухого і теплого клімату. Мати з такою великою буферністю є незамінними при застосуванні на застарілих зрошувальних системах (при частому засміченні крапельниць). До того ж ви не зможете його перезволожити.

А інші мати?

Найбільш рекомендований на ринку – мат EXXellent, добре збалансований під наші умови клімату. Він має оптимальну водну буферність, характеризується відмінним розподілом ЄС і дозволяє чудово контролювати ці параметри. OptimaXX-мати з ще більш швидкою реакцією і можливістю більшого контролю за рівнем ЄС.

У яких випадках тепличні комбінати вибирають OptimaXX?5

Це як з автомобілями. Ви можете швидко їхати на Porsche, але тільки по рівній дорозі. Land Rover буде везти повільніше, але йому не страшні ями. Реактивні мати “повезуть” швидко, але для цього повинна бути підходяща сучасна система зрошення та відмінні навички у агронома. У Росії початок вегетаційного періоду супроводжується холодною погодою, відсутністю сонця, в результаті рослини поглинають воду погано.  При цьому є можливість підтримувати низький рівень вологості в матах. У липні ж або в серпні, коли гріє сонце, ці мати ефективно підтримують необхідний рівень вологості і відповідно поживних речовин.

Останній тип мату -ReaXXion.

Якщо ви зможете створити ідеальні умови для вирощування, цей мат буде найкращим при виборі, так як забезпечує найкращу можливість контролю. Від вас він вимагатиме великої точності. Мат має нижчу водну буферність. Цей мат підходить для виробників, у яких є в наявності хороша, ефективна система зрошення і автоматизований клімат-контроль. Цей мат відмінно працює в зимовий час і в умовах браку світла. Ці мати з успіхом використовуються при вирощуванні огірків в Голландії.

Чи має український виробник можливість вибрати відповідний свій! мат?

Це наша робота. Змінено підхід до наших продуктів і клієнтам Достатньо просто сказати, які мати вам потрібні: з великою, маленької, середньої водної буферність. Якщо ви не знаєте, ми допоможемо!

Як перевірити, чи достатньо зволожений мат?

Зазвичай використовується вертикальна система вимірювання датчиком -сверху, виявляється середній бал по всьому мату. Використовується у вимірах як мінімум три мата. Потім виводяться так звані середні і складається “профіль мату”, на якому ви можете точно побачити розподіл вологи та ЄС у мате.

Клієнт повинен надати вам ці виміри?

Наш девіз – не тільки продавати продукт, але й сервіс – розповідаючи, як використовувати мат, оптимальні шляхи контролю. Найбільш важливим є період висаджування насіння, інший больовий період для виробників – рубіж весни і літа, а потім – літа і осені. Ми завжди поруч з виробником в цей час.

Що визначає успіх зростання продажів продукції Cultilene?

Якість продукції, правильне позиціонування, стратегія і уважний підхід до покупця.