Система досвічування

Система досвічування: Електродосвічування рослин в промислових теплицях

Ми пропонуємо систему в комплекті з кабелем і розподільними шафами. Досвічування здійснюється світильниками з ЕПРА, алюмінієвим корпусом 600Вт ЖСП, в комплекті з натрієвим лампами високого тиску фірми Рефлакс. Кабель живлення до теплиці не включений.
Ефективність систем електричного досвічування визначається спектральним складом світла, яке вони випромінюють; рівнем освітленості, що вони забезпечують; коефіцієнтом корисної дії, який впливає на експлуатаційні витрати.
Найбільш близький для рослин світло натрієвих ламп високого тиску. Спеціальні лампи для використання в теплицях випускаються фірмами: Philips (Голландія), SYLVANIA Gmbh (Німеччина), Osram (Німеччина), General Electric (США), Reflax (Росія). Найбільшого поширення набули лампи потужністю 400 і 600 Вт.
Включення ламп і рівномірне освітлення рослин забезпечують світильники відповідної потужності з пускорегулюючої апаратурою. Розрізняють світильники з електромагнітними пускорегулювальними апаратами (ПРА) і з електронними пускорегулювальними апаратами (ЕПРА).

Для управління системою електричного досвічування застосовуються спеціальні пульти управління ПУ, що включають в свій склад комунікаційне та захисне обладнання, яке забезпечують розподіл електричної енергії за групами світильників і включення світильників відповідно до агротехнічними вимогами.
Для автоматизації управління системою досвічування застосовуються щити управління досвічування ЩУД, які дозволяють централізовано дистанційно або автоматично за програмою включати всю систему досвічування або її частину.
Крім того, система автоматичного управління мікрокліматом дозволяє відповідно до інтенсивності світлового дня змінювати час включення досвічування і світловий потік, що дозволяє найбільш раціонально витрачати електроенергію.
Світло відноситься до одних з найбільш значущих чинників мікроклімату в теплицях, що впливають на врожайність вирощуваних рослин. Ріст рослин визначається процесами фотосинтезу, для яких головним джерелом енергії є світло. Тому темпи росту і розвитку рослин пропорційні рівню їх освітленості.