Система опалення

Система опалення промислової теплиці

Система опалення призначена для підтримки температурного режиму в обсязі теплиці відповідно до технологічних вимог. Передбачається опалення теплиці за допомогою багатоконтурною системи обігріву.
Призначення контурів обігріву промислової теплиці:
 

1. Контур підлоткового обігріву – призначений для забезпечення сніготанення при інтенсивному випаданні опадів.

2. Контур верхнього технологічного обігріву-призначений для регулювання температурного режиму у верхній частині теплиці, виключаючи проникнення холодного повітря в зону рослин при різких зниженнях зовнішньої температури і відкриванні шторного екрану (створення теплої повітряної «подушки» у верхній частині обсягу теплиці).

3. Контур нижнього технологічного обігріву – Основний регулюючий контур. Призначений для створення заданого теплового режиму в теплиці. Також застосовується в якості направляючих конструкцій при пересування візків для збору продукції.

 В якості теплоносія використовується гаряча вода з розрахунковими значеннями температур в діапазоні 50 – 95 º С. Номінальні значення параметрів теплоносія 95/70 ° С.

 Система опалення теплиць складається з наступних елементів:

 - Магістральні трубопроводи теплотрас;

- Вузол керування подачею теплоносія (дистриб’ютор тепла);

- Трубопроводи контуру нижнього технологічного обігріву;

- Трубопроводи підлоткового обігріву;

- Трубопроводи верхнього технологічного обігріву;

- Шафи керування електроприводами змішувальних клапанів і насосами.

 Параметри температурного режиму задаються відповідно до вимог агротехнології в кожному відділенні теплиці автономно. Розподіл подачі теплоносія в системі опалення теплиць здійснюється за допомогою вузлів регулювання температур (дистриб’юторів) по відділеннях блоку теплиць.

Управління температурними режимами по контурах здійснюється від автоматизованої системи управління мікрокліматом.

 Для забезпечення необхідних значень температури теплоносія в контурах обігріву застосовуються вузли регулювання температур – дистриб’ютори. Кожен вузол підключений до магістральних трубопроводів теплотрас і обслуговує контур опалення по відділеннях теплиці працюючи в автономному незалежному режимі. Вузол регулювання складається з циркуляційного насоса, 4-х ходового змішувального клапана, а також трубопроводів обв’язки, арматури і контрольно вимірювальних приладів.

 Насоси системи опалення

Для управління контурами опалення у відділеннях теплиці ми пропонуємо змішувальні групи в комплекті, з яких локально збирається гребінка (розподільний вузол) «Manifold». Змішувальні групи включають в себе насос, змішувальний клапан, дросельні клапани, фланці, крани наповнення-слива, термостати, болти і гайки. Таким чином, локально залишається закупити тільки труби. Для нижніх труб гребінки поставляються зварні підстави і наливні крани. Ми поставляємо насоси «Johnson», змішувальні клапана «Honeywell» і дросельні клапана «Ebro» або «Tyco». Матеріали зазначених виробників використовуються в 95% теплиць і є гарантією оптимальної роботи системи.

 Для збільшення врожайності та підвищення якості вирощуваних культур в теплиці використовується система підживлення рослин двоокисом вуглецю СО2, який необхідний для забезпечення життєдіяльності рослин. Система підживлення рослин конструктивно складається з пристроїв відбору димових газів від конденсора з подальшою подачею в теплицю по безнапірним трубопроводах змінного по довжині перетину з ємностями збору конденсату. Передбачаються розподільні мережі всередині теплиці з перфорованих поліетиленових рукавів, розташованих вздовж грядок з рослинами.