Субстрат для вирощування

Новий завод Cultilène

Cultilène побудував новий завод з виробництва мінеральної вати для потреб сільського господарства. Виробництво розміщено в Чехії та Голландії. Новітнє обладнання дозволило технологам заводу досягти абсолютної однорідності структури субстрату і відсутності будь-яких вкраплень. Оновлений субстрат Cultilène не поступається, а за багатьма характеристиками навіть перевершує кращісвітові марки сільськогосподарської мінеральної вати.

 Що таке мінераловатний субстрат?

Мінераловатний субстрат виготовляється з базальту – каменю, розташованого в поверхневих шарах земної кори і потрапляє на поверхню у вигляді лави.

У наших печах ми розплавляємо застигає на поверхні землі багато тисяч років тому лаву. Після цього рідкий базальт скручується в великих центрифугах до отримання необхідних волокон. Охолоджені до 250 ° С волокна пресуються для отримання готового мінераловатного субстрату. Структура субстрату досить повітряна, пори складають 97% структури. Базальт перетворюється на мінеральну вату: ми отримуємо абсолютно натуральний і інертний субстрат без всяких домішок.

  Переваги вирощування на мінераловатної субстраті.

Популярність мінераловатного субстрату постійно зростає за рахунок наступних факторів:
• Субстрат виготовляється з якісного природного матеріалу відповідно до точними специфікаціями
• Субстрат інертний і не містить хвороботворних організмів
• Субстрат дає більш високий урожай
• Субстрат легко обробляти
• Субстрат більш ефективний при використанні води та енергії
• Мінімізує використання дезінфікуючих засобів
• Субстрат легко утилізується
Природа непостійна і непередбачувана. Мінераловатний субстрат допоможе зменшити ризики і зробити культивування більш контрольованим.

Властивості субстрату

Культілен розробив широкий спектр товарів відповідають вимогам рослинництва. Ми проводимо різні види мінераловатного субстрату і супутні продукти.
Найбільш важливі характеристики продукції Культілен:
• ефективне співвідношення повітря – вода
• надійна однорідність
• відмінна міцність і незмінність розмірів
• легкість контролю
• інертність і відсутність хвороботворних бактерій
• поліетиленова упаковка і шви високої якості
• при необхідності можна зробити отвори для посадки

 Співвідношення повітря-вода

Мінеральна вата Культілен володіє великим буффер води, але вона також робить воду більш доступною для рослини. Від цього виграють і рослина, і тепличники. Крива Pf на графіку показує, що води практично немає в
верхньої частини мату (> 25%), але у рослини завжди є доступ до неї.

Таке складне співвідношення води і повітря є результатом точного процесу виробництва. Культілен звертає особливу увагу на співвідношення вода – воздух, т.к. воно є запорукою контрольованості роботи субстрату.

Контрольованість є пріоритетом номер один для Культілена: ви повинні управляти тепличним господарством, бути в змозі повністю контролювати процес, а це можливо тільки при повному котнролі матів. Крім контрольованості, нас також хвилює однорідність мінераловатного субстрату. Це властивість повинна забезпечувати вільний і безперервний ріст кореневої системи при постійних умовах. Тільки за цієї умови ви зможете точно планувати необхідну кількість води і поживних речовин, необхідних для отримання оптимального врожаю. Наведений нижче графік ілюструє однорідність субстрату Культілен.

Чим менший розрив між поділками графіка, тим більш однорідний субстрат. Зелений ряд більш однорідний ніж червоний. Рівномірність також означає постійне розподіл води та повітря в мате. Однак, робота і контрольованість субстрату частково залежать і від таких чинників:

• Поверхня на якій знаходитися мат повинні бути рівною і мати необхідний нахил для дренажу (інакше в мате можуть утворитися вологі і сухі місця)

• Постачання живильним розчином з крапельниць повинно бути рівномірним

• Відмінності у схожості будуть результатом різних норм зростання

Міцність і незмінність розмірів

Мінераловатна продукція Культілен добре відома своєю функціональної міцністю. Міцність мінераловатного субстрату точно пристосована до його періоду використання (1,2 року або багаторічні мати) та / або способу використання (вегетативне розмноження або тип рослини). За рахунок своєї міцності структура матів залишається неушкодженою протягом усього періоду використання, що означає підтримка оптимальної контрольованості. Міцність також забезпечує незмінність розмірів при будь-яких обставин. Більше того, незмінність розмірів матів і кубиків Культілен гарантує їх максимальний контакт між собою.

Це означає, що:
• коренева система має поліпшені можливості росту із кубика в мат
• кубик більше стійкіший на маті.

 Інертність і відсутність хвороботворних бактерійй

У початковому стані субстрат не містить поживних елементів. Будь-які хвороботворні гриби і організми знищуються під час процесу виробництва під впливом високих температур. Співвідношення сировини і виробничого процесу забезпечує субстрату інертність і свободу від шкідливих бактерій.

 Поліетиленова упаковка

Культілен використовує чорно-білий поліетилен високої якості для упаковки своєї продукції. Біла зовнішня поверхня відображає світло і тепло, чорна внутрішня забезпечує ріст кореневої системи, як і в природних умовах, в темряві.

Переваги поліетилену:

• покращений контроль температур (менше світла = менше тепла) зменшує можливість виникнення грибкових утворень
• альгае не розвивається під плівкою, тому що немає світла
• кінців коріння легше розвиватися
• оскільки Культілен продає свою продукцію по всьому світу, ми використовуємо поліетилен придатний для використання навіть в екстремальних кліматичних умовах.
• стійкість до УВ-променів відповідає високим стандартам. Плівка, яка використовується у всіх матах витримує до 140 Kly.

Обробка швів

ШШви добре чинять опір водяному тиску, який присутній в зволожених матах
перед культивацією. Запечатані шви водонепроникні та міцні. Це запобігає мати від протикання.

 Отвори для посадки

За бажанням, в упакованих матах можуть бути зроблені отвори для посадки. Це дає наступні переваги:
• економія часу рослинники
• немає плівкового сміття
• точне автоматичне розташування отворів
• розміри отворів незмінні
Форма отвору залежить від рослини.
У таблиці нижче наведені можливі варіанти.

 

Тип

Размер (мм)

Применение

100 ø

Томат, огірок, солодкий перець, баклажан, диня, кабачок

90 ø

Солодкий перець

72 ø

Троянди

46 ø

Отвори для макроячеек троянд

30 ø

Відкриваючі отвори

18 ø

Відкриваючі отвори

100 x 100

Томат, огірок, солодкий перець, баклажан, диня, кабачок

90 x 90

Солодкий перець

68 x 68

Троянди

72 x 72

Троянди

90 x 100

Як варіант, для матів шириною 12 см

100 x 150

Томат, огірок

100 x 120

Томат

100 x 200

Огірок*

90 x 100

Огірок, перець і томат

100 x 100

Огірок і перець**

* Ми виготовляємо отвори у вигляді літери Н для вирощування огірків. Таке отвір має розміри 100 х 200 мм і покрито двома шарами плівки. Відкриваючи перший шар плівки, з’являється отвір 100 х 100 мм для першого рослини. Відігнувши другий шар плівки, наступне рослина може бути розпочато без затримки. Мінеральна вата під ним не буде заражена альгае.

Цей отвір можна ідеально поєднувати з отвором 100 х 100 мм, де один отвір відкрито для першої рослини і U-отвір все ще закрито для другого. Ви можете самі вирішувати, де буде цей отвір і в яку сторону воно буде відкриватися.

Упаковка і доставка

Зазвичай, продукція Культілен поставляється на піддоні. Кожний піддон добре захищена за допомогою опор і фольги, під якою товар обгорнутий в пакувальну плівку для транспортування. Упаковуючи мінераловатні мати в пластикові мішки, ми можемо транспортувати їх більш ефективно на довгі відстані: в контейнер грузиться на 10% більше звичайного. В кінці на кожний готовий піддон наклеюється етикетка, яка містить інформацію про товар.
Таким чином ми можемо відслідковувати рух кожного піддону зі складу до кінцевого споживача.

Субстрат для овочів

Exact ®

КМіцний мат для однорічного використання. Міцність мата забезпечує незмінність співвідношення повітря-вода протягом терміну використання. Таким чином умови культивування залишаються незмінними та керованими протягом усього року. У основному горизонтальна структура волокон мата забезпечує добре формування кореневої системи та її розгалуження по всьому мату. Більш того, структура волокон сприяє циркуляції повітря в мате і ідеальному контролю вологості та харчування.

X-fibre

Цей новий тип мату володіє унікальною структурою волокон. Волокна буквально тягнуться у всіх напрямках. Дана структура має певні переваги:
• Укорінення рослини відбувається швидше, а це означає хороший початковий ріст молодих рослин
• можливий дуже точний контроль вологості і поживних речовин
• покращена провітрюваність за рахунок більшої кількості пір

MaXXima

Більш волога альтернатива.

Мати MaXXima виготовляються з унікальною Х-структурою волокон для ідеального контролю та розвитку кореневої системи. MaXXima відрізняється від інших типів матів більш високою здатністю утримувати вологу в інтенсивних умовах вирощування.

Exact ® II

Екстра міцний мат, за властивостями подібний до Exact. За рахунок сильних волокон втрати після пропарювання робляться мінімальними. Мат залишається дуже стабільним і надійно працює протягом двох років.

Exact ® III

Горизонтальна структура волокон матів Exact III розроблена для довгострокового використання, при необхідності також для вирощування в контейнерах. Мати мають повітряну структуру, таким чином співвідношення повітря-вода підтримується на необхідному рівні і легко контролюється.
Ці мати рекомендується пропарювати.

Субстрат для квітів

Exact Flora Rose

Спеціально для вирощування троянд був розроблений дуже стабільний
багаторічний тип матів. Він виготовляється відповідно з високими виробничими стандартами з мінеральної вати з високим вмістом повітря. Ця насиченість повітрям забезпечує розвиток гарний розвиток кореневої системи. Більш того, протягом терміну використання мат залишається
міцним і зберігає свої розміри, у той час як балансвоздух – вода оптимальний. Завдяки цим властивостям ріст рослин можна ретельно контролювати протягом усього часу використання мату. Рівень ЄС і рН можуть підтримуватися на бажаному рівні шляхом внесення змін у стратегію поливу.

X-fibre Rose

X-fibre rose має унікальну Х-структуру волокон. Укорінення рослини в цій структурі відбувається також легко як і в грунті. Природна структура X-fibre rose покращує ріст саджанця і спрощує роботу рослинників. X-fibre rose забезпечує поліпшений контроль води та ЄС, гарне вкорінення і однорідність.

Cultilène Caldéra

Cultilène Caldéra має горизонтальною структурою волокон, як і Exact Flora. Це хороше поєднання ціни та якості. Cultilène Caldéra – це міцний і надійний мат з великою кількістю повітря, легко контрольований, що мінімізує можливість пошкодження кореневої системи.

Субстрат для розсади

Культілен розробив спеціальну рівну і міцну структуру волокон для своєї продукції. Ці волокна створюють оптимальні умови для швидкого зростання молодий і крихкою кореневої системи, забезпечуючи безперервний потік продукції. Асортимент продукції для розсади

 Зародкові вічка

Найменування

Розміри

Кількість в касеті

Половина касети

Касета, розділена на секції

Ø20 x 27mm

240

120

Касета із отворами у вигляді зірки

Ø20 x 27mm

240

120

Касета розділена на секції Ø20 x 27mm

252

126

Касета із отворами у вигляді зірки Ø20 x 27mm

252

126

Рівно розділені касети

Ø20 x 27mm

240

120

Всі осередки можуть бути поставлені з отвором і без нього, а також з отвором у вигляді воронки Нажмите здесь для просмотра всех типов кассет.

 

Інші (клітинки, осередки, комірки)

Найменування

Розміри

Кількість в касеті

Кількість в касеті, в коробці

Мікроячейки

17 x 17 x 27

390

14.040

CRB*

25 x 25 x 40

150

2.850

CRB

35 x 35 x 40

77

1.463

Відрізна ячейка

36 / 40

84

1.260

Макроячейки

46 / 50

54

810

45

675

27

405

Максі-ячейка

60 / 40

28

* = CRB – Cultilene Rooting Block (блок Культілен для розгалуженої кореневої системи рослини)

 

 Водяні продукти

Найменування

Розміри

Кількість ячеек в коробці

Водяний блок

40 x 40 x 40 mm

Розсипом в коробці

1.680

Водяний блок

36 x 18 x 45 mm

Розсипом в коробці

3.432

Ячейка терракотта

28 x 28 x 28 mm

Розсипом в коробці

4.998

Піддони можуть бути наповнені повністю, або наполовину.

 

Кубіки для розсади

Розміри

Кількість в коробці

40 x 40 x 40

2.700

50 x 50 x 50

1.800

75 x 75 x 65

480

75 x 75 x 84

360

75 x 75 x 98

320

75 x 150 x98

-

100 x 80 x 65

-

100 x 100 x 65

276

100 x 100 x 75

240

100 x 100 x 84

-

100 x 100 x 98

-

100 x 150 x 65

184

100 x 150 x 75

-

100 x 200 x 65

138

Опции:* діаметр отвору: маленький отвір 3, 4 або 6 мм
посадочний отвір 10, 15, 20, 25, 28, 30, 35, 38, 40, 46
або 48 мм
* глибина отвору 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45 або 50 мм
* Подвійні кубики: 100 x 100: 2 отвори в кубіку, по діагоналі
100 x 150: 2 отвори в кубіку, по діагоналі або по прямій лінії
100 x 200: 2 отвори в блоці, по діагоналі або по прямій лінії
Всі кубіки можуть поставлятися як з пазом, так і без,
з паперовою смугою і без, в упаковці або без неї.
* Optidrain кубіки, 100 x 100 або 100 x 150 мм

 

 Спеціальна продукція Розміри

EWS

EWS (Easy Watering System)
Эти кубіки мають спеціальну виїмку для води розміром 60 х 7 мм. Виїмка забезпечує відновлення води в кубіках та її рівномірне надходження до кореневої системи рослини.
Це особливо важливо при частих і великих поливах.

100 х 100 и
100 х 150 мм, інші розміри на замовлення

Optidrain.

Кубіки Optidrain має в основі канавки, що йдуть в обох напрямках. Таким чином, незалежно від того, яким боком блок уставновленний на підлозі теплиці, він завжди легко осушується. Через збільшеною аерації в основі блока розвиток кореневої системи між підставою блоку і підлогою буде менше. Це скорочує ризик пошкодження коренів при переміщенні кубиків

мають стандартні розміри 100/150×100
і 200×100 mm.

Cultilène PlantComfort

Ми розробили нову структуру для зародкових кубиків, поліпшує розвиток кореневої системи. Особливе “тендітні” культури, наприклад, перці (а також деякі сорти томатів) будуть більш легко вкорінюватися в цих кубиках

 

Donut-кубіки

Кубіки з водяними камерами часто використовуються для культивування томатів в кубиках 10х15. Ці водяні камери не дають воді стікати з поверхні кубика, коли він покритий альгае або бур’янами. А це означає, що вода завжди доступна рослині.

Інші типи блоків також можуть стикатися з проблемою альгае. Тому ми розробили новий блок: Cultilène Donut-кубик. Вода завжди доступна, не контактуючи постійно з основою рослини.

 

Biowraps.

Кубік має упаковку, яка розкладається під дією мікроорганізмів. При вирощуванні упаковка забезпечить звичайну захист і опору кубику з рослиною, а при основному вирощуванні вона повільно і природно зникне.

 

Кубіки мають стандартні розміри 75×75 мм и 100×100/150 мм

 Виготовлення на замовлення!

Кожній рослині необхідні свої специфічні умови культивації. Крім наявного стандартного асортименту осередків і кубиків, Культілен також виготовляє спеціальну продукцію відповідно до побажань замовника.

 Застосування субстрату

Вирощування рослин – це природний процес. Однак існує набір стандартних рекомендацій з вирощування рослин у закритому грунті. Перелічимо основні з них.

Укладання матів

Поверхня під матами повинна бути рівною з невеликим нахилом для гарного відтоку рідини. Мати повністю осушуються.

Зволоження матів

Для створення оптимального співвідношення вода-повітря перед використанням необхідно просочити мат розчином поживних речовин протягом 1-2 днів. Якщо мати недостатньо вологі перед посадкою, ви не зможете використати їх можливості в повному обсязі. При зволоженні матів є відмінна можливість перевірити коливання крапельниць.

Дренажні розрізи.

Хороші дренажні розрізи в поліетилені необхідні,
щоб зайва вода вільно покидала мат.

 • Зробіть ці розрізи після напої мату, перед
  установкою кубиків

Знаходження розрізів: між рослинами, в самій нижній

 • точці мату.
 • Вертикальні дренажні розрізи повинні
  бути як мінімум 3 см в довжину. Горизонтальні
  розрізи для троянд повинні бути 10-15 см в довжину
  через кожні 50-60 см.
 • Робіть розрізи від нижньої частини мату вгору для уникнення пошкодження поліетиленової упаковки

Вирощування

Після розміщення блоків на матах, мати необхідно часто зволожувати для забезпечення хорошого вкорінення рослин.

Як тільки коріння добре проникли всередину, полив може бути організований таким чином:

 • Регулярно перевіряйте обсяг дренажу
 • Починайте полив при появі випарів. Припиняйте
  полив принаймні за 2 години до заходу сонця, а в похмурі дні
  навіть раніше. Час зупинки поливу залежить від погоди,
  рослини та обраної стратегії іригації
 • Нічний полив залежить від умов. Загалом, якщо вночі
  вміст води в маті знижується більше 10%, то нічний полив необхідний. У цей час рівень ЄС в мате піднімається з-за добавки поживних речовин. Боротися з цим можна шляхом вимивання солей, збільшуючи відсоток дренажу в найспекотніший час днем.

Наступна фаза.

Після періоду контролю за рослиною важливо зберегти достатньо сил для росту рослини та її плоду. З цього часу необхідно забезпечити належний дренаж рослин за допомогою правильного поливу. Загальний відсоток дренажу (в день) повинен бути 30-50% (залежно від рослини). Для зміни вмісту води і рівня ЄС в мате, може бути використані
наступні методи:

 • час початку
 • час закінчення
 • кількість на один полив
 • загальний обсяг поливу і дренажу
 • частота поливів
 • нічний полив

Характеристики мату обумовлені тим, як використовуються ці
параметри. У наступній таблиці перераховані методи впливу на
характеристики мату. У лівому стовпчику – мета, у правому – способи її досягнення.

Ціль Метод
Більш високий вміст води.
 • Кількість води менше, частота поливів більше
 • Частота поливів більше
 • Починати раніше
 • Закінчувати пізніше
 • Нічний полив
Менш високой вміс води.
 • Кількість води більше, частота поливів менше
 • Частота поливів менше
 • Починати пізніше
 • Закінчувати раніше
 • Без нічного поливу
Підвищення рівня ЕС в матах
 • Велика подача ЄС
 • Менше води щоразу
 • Менше дренаж
Зменшення рівня ЕС в матах
 • Менша подача ЄС
 • Більше води щоразу
 • Більше дренаж